XLVIII MARATON PIESZY im. Andrzeja Zboińskiego w Puszczy Kampinoskiej

Organizatorzy: Mazowiecki Klub Górski “Matragona” – PTTK Oddział “Mazowsze” – Kampinoski Park Narodowy

WYNIKI XLVIII MARATONU PIESZEGO im. ANDRZEJA ZBOIŃSKIEGO
W PUSZCZY KAMPINOSKIEJ ( 2-3 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU )

W tegorocznym Maratonie im. Andrzeja Zboińskiego w Puszczy Kampinoskiej rozegranym w dniach 2-3 października, wzięło udział 442 osób (58 zgłoszonych nie pojawiło się na starcie).

W sobotę na trasy nocne wystartowało 286 uczestników a w niedzielę rano 156 osób.

Ukończyło maraton, idąc lub biegnąc, 419 uczestników (23 osoby wycofały się na trasie):
– dystans 150 km – 5 osób,
– dystans 125 km – 2 osób,
– dystans 100 km – 83 osób,
– dystans 75 km – 36 osób,
– dystanse 50 km – 293 osoby.

W tegorocznym maratonie 5 wieloletnich uczestników zdobyło medale „Za wytrwałość”:
– za przejście w maratonach 2000 km – Baranowski Jan i Sochoń Andrzej,
– za przejście w maratonach 1000 km – Kacprowski Andrzej, Wąsowski Piotr i Marek Zarzycki.

Składamy gorące podziękowania wolontariuszom z Koła PTTK nr 8 – Klubu Górskiego „Orły” i Klubu Górskiego „Kleszcze” oraz pracownikom Oddziału PTTK „Mazowsze” i Kampinoskiego Parku Narodowego, którzy pomagali Mazowieckiemu Klubowi Górskiemu „Matragona” w organizacji tegorocznej edycji maratonu.
Serdecznie dziękujemy Harcerzom z Ośrodka Szkolenia Wolontariuszy Chorągwi Stołecznej ZHP, Fundacji Pomocy Dzieciom “A kuku” oraz Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego za nieocenioną pomoc przy organizacji met poszczególnych dystansów.Ten post ma 8 komentarzy

 1. Witam, uczestniczyłem dopiero trzy razy w Maratonie PIESZYM, spotkałem na mojej drodze różnych ludzi. Zdecydowanie bliżej mi do tych, którzy mierząc się ze swoimi “granicami” robili to w sposób “jeszcze przyjazny dla zdrowia” i jednocześnie pozwalający na to aby mieć czas przystanąć/przysiąść i poczuć “nocny oddech Puszczy’, razem z Puszczą powitać świt, przeżyć dzień, by o zmierzchu przybyć na metę. Czas nie był najważniejszy, najważniejszy był symboliczny przecież dystans 100 km i jednoczesne “poczucie Puszczy”. Wszyscy wiemy jak wygląda ostatnie 25 km Marszu, dla mnie osobiście i zapewne dla większości startujących to już jest nie lada wyzwanie. Wprowadzenie nowego dystansu 150 km według mojej opinii zniszczy bezpowrotnie charakter Marszu. To już nie jest Marsz, to jakiś Kampinoski Runmageddon i bynajmniej nie Pieszy. Limit 27,5h na 150 km “marszu”? Czy uczestnik tylko maszerujący będzie miał czas na “poczucie Puszczy”? równie dobrze może startować gdziekolwiek bądź, i tak “nie zauważy” gdzie jest, za mało czasu, limit, limit, limit. Jakaś “garstka elity” – i to tej słabiej biegający ukończy te 150 km w limicie 27,5h, lepiej biegający w 24 h. 100%-owy Piechur – taki jak ja – nie ma na to szans, a zatem już na starcie będę wiedział, że i tak nie dojdę na Metę, no może jak się “kompletnie zajadę” i w ogóle nie “poczuję Puszczy”, ale jaki to ma wtedy sens? Niestety nasze drogi się rozstają, dziękuję za trzy Marsze, w których uczestniczyłem, do następnych w takiej formule nie będę nawet podchodził :(. Chciałem jeszcze zauważyć, że dodatkowe 50 km to zwiększone ryzyko kontuzji/utraty zdrowia , oby było takich sytuacji jak najmniej. A może zorganizujecie Państwo w innym terminie jakiś Kapminoski Runmageddon, zaproponujcie nawet 200, 300 i więcej km, limity, doba, dwie ……… itd, ściągnijcie Ironmanów, a nam zwróćcie MARSZ PIESZY na 100 km.
  Pozdrawiam,
  Waldemar Gaik

  1. Przepraszam za odpowiedź dopiero teraz. Pana uwagi zostały odczytane przez pracowników PTTK Mazowsze i wzięte pod rozwagę. Pozdrawiam. Administrator strony.

 2. Nie podobają mi się te rewolucyjne zmiany. Start nocą o 20tej mial swój klimat, teraz jesli się nie biegnie, tylko o 16tej – słabo. Na siłę chcecie dorównać ultramaratonom wprowadzając 150km ? Wydaje mi się że te zmiany wyjdą bokiem.

  1. Przepraszam za odpowiedź dopiero teraz. Pana uwagi zostały odczytane przez pracowników PTTK Mazowsze i wzięte pod rozwagę. Pozdrawiam. Administrator strony.

 3. Świetna impreza, dziękuję! Przy okazji polecam Wszystkim!

 4. Witam
  Kiedy będą wyniki?

  1. Już są. Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Close Menu