STATKIEM PO TRAWIE ELBLĄG – BUCZYNIEC

25.06.2019

Kanał Elbląski – żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Początki sięgają roku 1837 , kiedy rozpoczęto prace nad projektem, zaś budowę rozpoczęto w roku 1844. Pierwszy statek przepłynął odcinek kanału w roku 1860. Przez wiele lat kanał był wykorzystywany do przewożenia płodów rolnych i drewna, a turystycznie pierwszy raz zaistniał w roku 1912r. W 1978 fragment kanału uznano za zabytek techniki, natomiast w 2011 został uznany za pomnik historii. Kanał Elbląski w 2007 r. w plebiscycie „Rzeczpospolitej” został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski.

Warszawa – godz. 6.15 – spotkanie uczestników na Placu Bankowym; odjazd na trasę godz. 6.30.

Przyjazd do ELBLĄGA – spotkanie z miejscowym przewodnikiem i krótki spacer z pokazaniem na pięknie zrewitalizowanej Starówce m.in. zachowanej części ścieżki kościelnej ze zwiedzaniem katedry pw. św. Mikołaja, ratusza miejskiego, zespołu dawnego zamku i podzamcza. Przerwa na posiłek turystyczny. Godz. 13.40 zaokrętowanie na statek; początek rejsu godz. 13.55. Osobliwością na skalę europejską jest zespół 5 pochylni, po których przetacza się statki na platformach ustawionych na szynach. Planowany czas przybicia statku do przystani w Buczyńcu godz. 18.35. Zwiedzanie Izby Historii Kanału Elbląskiego.
Odjazd godz. 19.00. Przewidywany przyjazd do Warszawy – Plac Bankowy ok. godz. 22.30 – 23.00.

CENA: 205 PLN

CENA ZAWIERA: przejazd busem lub autokarem (w zależności od wielkości grupy); obsługa pilota na całej trasie i przewodnika miejscowego w Elblągu; bilet na rejs statkiem; ubezpieczenie NNW; podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA: kosztów posiłku turystycznego – płatne oddzielnie ok. 25 PLN.
Uwaga: na statku jest bufet, toaleta. Podczas rejsu lektor z nagrania opowie o budowie i historii Kanału Elbląskiego (nagranie w j. polskim, niemieckim lub angielskim).

Organizator BP TeamBusTravel

Dodaj komentarz

Close Menu