ROGÓW, BIAŁA RAWSKA

ROGÓW, BIAŁA RAWSKA 30.03.2019

Arboretum Rogowskie, będące ogrodem botanicznym drzew i krzewów, zostało założone w 1925 r. na terenie leśnym i zajmuje powierzchnię 54 ha. Składa się ono z trzech zasadniczych części: kolekcji dendrologicznych, alpinarium i leśnych powierzchni doświadczalnych. Kolekcje drzew i krzewów obejmują około 2400 gatunków i odmian, a specjalnością tych zbiorów są klony oraz drzewa i krzewy pochodzące z Chin. Alpinarium, założone w latach 1952-59, obejmuje ogród skalny z roślinnością pochodzącą z gór z różnych części świata, ogród krajowych roślin chronionych (ok. 100 gatunków), zagrożonych i rzadkich oraz zbiorniki i cieki wodne z roślinnością siedlisk wilgotnych – ulubione miejsce wielu zwiedzających.

Program:

Godz 08:15 – spotkanie uczestników na parkingu przed Muzeum Techniki w PKiN; godz 08:30 wyjazd w trasę Warszawa – Rogów
– godz 10:00 –zwiedzanie z przewodnikiem słynnego arboretum będącego ośrodkiem dydaktycznym SGGW oraz króciutki wypoczynek na jego terenie. Możliwość zakupu roślin doniczkowych i ogrodowych, przejazd autokarem do Białej Rawskiej oraz zwiedzanie:

– spacer po mieście – zespół pałacowy w stylu romantycznym, wybudowany w II połowie XIXw. murowany kościół p.w. św Wojciecha w Białej Rawskiej wzniesiony w XVI wieku – w jego wnętrzu znajduje się m.in. obraz ufundowany przez królową Bonę,

– godz 14:00 – obiad dwudaniowy,

Przewidywany powrót do Warszawy ok. godz 17:00

Cena wycieczki: – 130 zł./os Członkowie PTTK i seniorzy: – 120 zł./os

Cena zawiera: usługę transportową na całej trasie, obsługę pilota i przewodników miejscowych,

wyżywienie: obiad dwudaniowy z napojem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT.

Dodaj komentarz

Close Menu