Lwów i okolice – śladami Jana III Sobieskiego

19 – 23.09.2019

DZIEŃ I WARSZAWA – ŻÓŁKIEW – LWÓW
Godz. 6.40 zbiórka uczestników w Warszawie na Placu Bankowym; godz. 7.00 odjazd na granicę polsko-ukraińską >> Hrebenne / Rawa Ruska <<(odprawa paszportowa – celna ok. 2-3 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu).
ŻÓŁKIEW – miasto założone przez Stanisława Żółkiewskiego – bliźniacze miasto Zamościa; zwiedzanie m.in. Sali Hetmańskiej w (obecnie remontowanym) zamku zbudowanym przez Stanisława Żółkiewskiego, a przebudowanym na rezydencję pałacowo-parkową przez Jana III Sobieskiego. Kolegiata pw. św. Wawrzyńca – otwarcie wystawy „ JAN IIII SOBIESKI -KRÓL, WÓDZ, BOHATER” z udziałem przybyłej pary królewskiej. Spojrzenie na rynek z ratuszem; cerkiew bazylianów, synagogę, drewnianą cerkiew pw. św. Trójcy – wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja w Żółkwi – w restauracji hotelu „Sobieski”.
Przyjazd LWOWA, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, 150 m do Opery Lwowskiej.

DZIEŃ II LWÓW
LWÓW – po śniadaniu wyjazd na całodzienne zwiedzanie miasta z przewodnikiem – objazd miasta z pokazaniem ciekawych miejsc , m.in. : kościół św. Elżbiety, zabytkowy Dworzec Główny i Sobór św. Jura.
Ok. godz. 13.00 powrót do centrum – czas wolny.
Po przerwie – zwiedzanie kompleksu Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO m.in.: Katedra, Kaplica Boimów, Rynek Starego Miasta z Ratuszem otoczonym fontannami i zabytkowymi kamienicami mieszczańskimi, muzeum-apteka, Kościół Dominikanów, Cerkiew Wołoska, Katedra Ormiańska. Obiadokolacja. Nocleg.
UWAGA – w przypadku spektaklu w Operze Lwowskiej ( repertuar na m-c wrzesień poznamy w czerwcu i wówczas zostanie wybrany spektakl) – program zwiedzania może ulec zmianie: wcześniejsza obiadokolacja a następnie zwiedzanie budynku Opery i udział w spektaklu. Modyfikacja programu nie spowoduje wykreślenia zaplanowanego obiektu zwiedzania.

DZIEŃ III LWÓW – ZŁOCZÓW – PODHORCE – OLESKO
LWÓW – po śniadaniu w hotelu wyjazd na wycieczkę „” na trasie: ZŁOCZÓW – posiadłość rodziny Sobieskich w latach 1624 – 1740; zamek zbudowany przez Jakuba Sobieskiego (ojca ) z fortyfikacjami typu holenderskiego, pałac Sobieskich z ekspozycja muzealną; w centrum miasta okazały zabytek – zespół pijarski ufundowany przez królewicza Jakuba Sobieskiego; PODHORCE – „palazzo in forteca” perła architektury kresowej – zamek w stylu renesansu włoskiego, zbudowany przez hetmana Koniecpolskiego, siedziba polskich rodów magnackich. OLESKO – miejsce urodzenia Jana Sobieskiego w roku 1629 w zamku należącym wówczas do Daniłowiczów a następnie po przebudowanie – rezydencja króla Jana Sobieskiego i królowej Marii Kazimiery; zwiedzanie zamku. dziś filii Lwowskiej Galerii Obrazów. Powrót do LWOWA, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV LWÓW
LWÓW – po śniadaniu w hotelu wyjazd na dalsze zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich, przejazd obok kościoła Św. Antoniego, Kościoła Franciszkanek (obecnie cerkiew Św. Jana Chryzostoma) na Kopiec Unii Lubelskiej z ruinami Wysokiego Zamku – przepiękna panorama miasta, w drodze powrotnej przejazd obok kościoła Św. Jana Chrzciciela, Cerkwi Św. Mikołaja i byłego więzienia NKWD (ul. Zamarstynowska), do Lwowskiej Galerii Obrazów – zwiedzanie ekspozycji malarstwa polskiego i europejskiego. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V LWÓW – ZAMOŚĆ – WARSZAWA
LWÓW – po śniadaniu wyjazd do Polski przez przejście graniczne Rawa Ruska – Hrebenne; odprawa celno-paszportowa.
KRASNOBRÓD – hetman Jan Sobieski a później król Polski przebywał w Krasnobrodzie kilka razy; stąd pisał swoje listy do ukochanej żony Marii Kazimiery. Marysieńka, żona Jana III Sobieskiego w czasie pobytu w Krasnobrodzie odzyskała zdrowie, co przypisała cudownemu uzdrowieniu. Barokowy kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wybudowany w latach 1690-1699 wraz z klasztorem został ufundowany przez Marię Kazimierę d’Arguien, późniejszą żonę króla Jana III Sobieskiego – Marysieńkę Sobieską jako wotum wdzięczności za uzdrowienie. KRASNOBRODZKIE MUZEUM PARAFIALNE – zlokalizowane
w budynku w podwórzu przyklasztornym. Obiad. Odrobina czasu wolnego.
Przewidywany powrót do WARSZAWY ok. godz. 21.oo – 21.30.

ODPŁATNOŚĆ ZA OSOBĘ: 1.170 PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem na całej trasie; zakwaterowanie w hotelu LVIV w centrum miasta (pokoje 2 -osobowe z łazienkami); wyżywienie 2 posiłki dziennie :od obiadokolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia pobytu + obiad w drodze powrotnej na terenie Polski; opiekę pilota na całej trasie; 1ubezpieczenie KL/NNW z suma gwarancyjna 20 tys. EUR/ osoba; podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletu do opery i przewodnika lokalnego 35 – 40 EUR/osoba

UWAGA:
podstawą wjazdu na teren Ukrainy jest paszport ważny min. 90 od daty zakończenia imprezy.

Organizator: Teambustravel

Dodaj komentarz

Close Menu