3. Koło PTTK nr 8 Klub Górski “Orły”

Koło PTTK nr 8 przy Komendzie Stołecznej Policji

Działa od 1991 roku, chociaż jego tradycja i historia sięgają początku lat 80-tych. Od początku swego istnienia zrzesza miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Obecnie członkami naszego Koła są nie tylko policjanci, pracownicy cywilni Policji czy policyjni emeryci, ale także ich rodziny, przyjaciele i sympatycy. Krótko mówiąc wypoczywa z nami każdy, kto nie boi się wspólnych wyzwań.

Naszym celem jest propagowanie różnych form turystyki i krajoznawstwa. Zapewniamy przy tym całkiem sporą dawkę dobrego humoru i świetnej zabawy, przy jednoczesnym poznawaniu ciekawych i interesujących miejsc, nie tylko w Polsce.

Głównym kierunkiem naszych wypraw są góry. Dlatego od 2013 r. rozszerzyliśmy nazwę na Koło PTTK nr 8 przy KSP – Klub Górski „Orły”, a symbolem naszego logo stała się charakterystyczna dla górskich łąk chroniona roślina o nazwie Dziewięćsił bezłodygowy. Wybór symbolu nie był przypadkowy. Nam po prostu nigdy nie brakuje sił i zapału do wędrówek po górskich szlakach, zwiedzania kolejnych rezerwatów czy muzeów. Kiedy solidnie owieje nas górski wiatr, schodzimy w doliny i wsiadamy do łódek, kajaków czy na tratwy i spływamy jakąś rzeczką lub halsujemy po jeziorach.Obecnie do naszej turystycznej braci należy ponad 100 osób, a wśród nich znajdują się m.in. funkcjonariusze i pracownicy Policji mający uprawnienia przewodników górskich, przodowników Turystyki Górskiej PTTK, instruktorów krajoznawstwa, pilotów wycieczek czy sterników jachtowych.

Za działalność zostaliśmy wyróżnieni Brązową Honorową Odznaką PTTK.

Więcej o nas możesz znaleźć na naszej stronie internetowej: http://www.osemka.home.pl/

Zarząd wybrany w grudniu 2016:

Jacek Witas – prezes Zarządu

Piotr Spłocharski – wiceprezes

Agnieszka Kurmanowska – skarbnik

Małgorzata Kowalczyk – sekretarz

Kontakt do prezesa: jacekw2@vp.pl

Dodaj komentarz

Close Menu