20. SKKT PTTK “Wędrujące Skrzaty”

przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. P. E. Strzeleckiego w Warszawie

Siedzibą SKKT jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. P. E. Strzeleckiego w Warszawie ul. Leśnej Polanki 63/65, 03-142 Warszawa.

SKKT w dzielnicy Białołęka swoje początki miało w roku szkolnym 2012/2013. Po dwóch latach starań, organizowania rajdów we współpracy z PTTK, akcji rekrutacyjnych, zorganizowaniu konkursów na logo i nazwę udało się oficjalnie je zarejestrować w Oddziale PTTK „Mazowsze” w kwietniu 2015 r. pod nazwą SKKT PTTK „Wędrujące skrzaty”.

Zrealizowaliśmy dwa autorskie programy: „Wędrując zdobywać wiedzę” oraz „W PTTK działamy, odznaki zdobywamy”. W ramach biblioteki szkolnej posiadamy swój mały księgozbiór dotyczący szeroko pojętej turystyki i krajoznawstwa. Spotykamy się na wspólnych wycieczkach i rajdach (staramy się, by był przynajmniej jeden w miesiącu).

Współpracujemy też z PTTK w Poznaniu, które współdziała z naszą szkołą partnerską noszącą takie samo imię oraz z ZHP (drużyna w naszej szkole). Redagujemy także własną gazetkę ścienną. W roku szkolnym 2016/2017 wzięliśmy udział w konkursie „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” i zdobyliśmy wyróżnienie.

Opiekunem koła od początku jego istnienia jest członek PTTK mgr Tomasz Dyk.

Dane kontaktowe: tel. 22 811 23 81; tomasz.dyk@sp154.waw.pl lub skkt@sp154.waw.pl

Więcej o naszej działalności można przeczytać (i obejrzeć) na stronie szkoły www.sp154.waw.pl w zakładce „Z życia szkoły” – SKKT

Dodaj komentarz

Close Menu