Łotwa-Rosja-Estonia-Łotwa

Termin:        15 – 22.07.2017

Wycieczka organizowana w podobnym terminie w przyszłym roku. Zapraszamy do kontaktu, można zapisać się już dziś! PTTK Oddział MAZOWSZE

Program zwiedzania:

DZIEŃ I     WARSZAWA – DYNEBURG
godz. 6.00 - spotkanie uczestników na parkingu przed Muzeum Techniki (PKiN); godz. 6.15 – wyjazd na trasę.  Przejazd przez Litwę. Przyjazd do Dyneburga, zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja. Zwiedzanie DYNEBURGA : dawna stolica Polskich Inflant, szkoła polska , Krzyż Legionów ustawiony 11 listopada 1992r. na cześć żołnierzy polskich walczących z bolszewikami w 1920r. o wolność Łotwy; twierdza. Nocleg.


DZIEŃ II     DYNEBURG – PSKÓW - NOWOGRÓD WIELKI
Po śniadaniu - wyjazd na przejście graniczne łotewsko-rosyjskie.
Przyjazd do PSKOWA,  miasta o ponad  700-letniej historii; spacer po centrum miasta ze zwiedzaniem: Kremla i Grodu Dowmonta datowanych na XIII wiek, soboru św. Trójcy - z XVII-wiecznymi freskami siedmiorzędowym ikonostasem, miejsca spoczynku wielu władców; obiadokolacja. Wyjazd do Nowogrodu Wielkiego,  nocleg w hotelu .

DZIEŃ III     NOWOGRÓD WIELKI - ST. PETERSBURG
Po śniadaniu – zwiedzanie NOWOGRODU: Kreml, Sobór św. Zofii z 1050r. (prawdopodobnie najstarsza budowla w Rosji) z zabytkowymi oryginalnymi drzwiami zw. płockimi, pomnik tysiąclecia Rusi, Dwór Jarosława (cz. miasta za rzeką) z Pałacem Podróżnym Katarzyny II. Czas wolny. wyjazd do St. Petersburga. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

DZIEŃ IV     SANKT PETERSBURG
Po śniadaniu wyjazd na c.d. zwiedzania ST. PETERSBURGA: Twierdza Pietropawłowska, Katedra Piotra i Pawła z grobami carów ( m.in. Mikołaja II), Monastyr Aleksandra Newskiego, cerkiew św. Mikołaja, Pole Marsowe, krążownik ”Aurora”, Admiralicja. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA (Puszkino) – spotkanie z przewodnikiem lokalnym oraz zwiedzanie Pałacu Katarzyny z Bursztynową Komnatą. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V     SANKT PETERSBURG
Po śniadaniu – wyjazd na zwiedzanie: pałac zimowy - Ermitaż, plac i Sobór Izaaka, Miedziany Jeździec – pomnik Piotra Wielkiego, Newski Prospekt - spacer. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorna przejażdżka po Newie i kanałach. Nocleg.
DZIEŃ VI     ST. PETERSBURG – PETERHOF – TALLIN
Po śniadaniu wyjazd oraz zwiedzanie PETERHOFU – port, Pałac Letni - z pałac i park z pięknymi fontannami. Wyjazd do Estonii; przejście graniczne Ivangorod - Narwa. Przyjazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VII     TALLIN – RYGA 
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie TALLINA z przewodnikiem miejscowym, m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, Cerkiew Aleksandra Newskiego, średniowieczne wieże; ”Długi Herman” i „Gruba Małgorzata” , kościół luterański, ulice – tzw. Długa i Krótka noga , Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha). Odrobina czas wolnego. Wyjazd do Rygi. RYGA - zwiedzanie Starego Miasta z udziałem przewodni-ka miejscowego m.in.: Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw.”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, Dom Bractwa Czarnogłowych. Obiadokolacja we własnym zakresie w kompleksie gastronomicznym LIDO z dużym wyborem regionalnych potraw i napojów (samoobsługa). Nocleg w hotelu  w Rydze.

DZIEŃ VIII     RYGA - WARSZAWA   
Po śniadaniu wyjazd na trasę oraz zwiedzanie: RUNDALE - pałac książęcy z 1730 r. porównywany do pałaców w Petersburgu. Jeden z najpiękniejszych budynków Łotwy, letnia rezydencja Ernsta Johanna von Birona.   Przyjazd do Warszawy ok. godz. 21.30 – 22.00
CENA :     2120 PLN            Dopłata do pokoju 1-osobowego - 650 PLN

W ramach ceny gwarantujemy:
* transport  autokarem (wyposażony w wc, barek, klimatyzację, video),
* 7 noclegów w hotelach ** /***( pokoje 2-3-osobowe z łazienką)
* wyżywienie – 6 x obiadokolacje + 7 x śniadanie
* opiekę pilota na całej trasie,
* ubezpieczenie NW i KL oraz bagażu z sumą gwarancyjną 30 tys. EUR;
* podatek VAT
Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena nie zawiera:
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz obsługi przewodników miejscowych /110 EUR/.
- Ew. udziału w przedstawieniu
- przejażdżki statkiem po Newie - 15 EUR
- Kosztów wizy do Federacji Rosyjskiej – 360 zł za osobę.

Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy tj .paszport ważny min 6 miesięcy, aktualne zdjęcie o wym. 35 x 45 mm na wprost  z twarzą stanowiącą 80% powierzchni zdjęcia,  wypełniony wniosek wizowy -  należy doręczyć/ wysłać  do biura 3 tygodnie przed terminem imprezy; wniosek wizowy można otrzymać
w naszym biurze lub wydrukować ze strony  www.poland.mid.ru    

ZAPRASZAMY!!!

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.