Bogaty program wycieczki, pozwoli w sześć dni zwiedzić przepiękne okolice, rezydencje, świątynie, a także miejsca pamięci.

Termin:  15 – 20.08.2017

Zapraszamy na wycieczkę w przyszłym roku, w podobnym terminie. Zapraszamy, zapisz się już dziś PTTK Oddział MAZOWSZE

DZIEŃ I  WARSZAWA – NIEŚWIEŻ – BARANOWICZE
Godz. 6.15 – spotkanie uczestników –  parking przy Muzeum Techniki PKiN
Godz. 6.30 – odjazd na trasę Warszawa – Baranowicze  przez przejście graniczne Terespol - Brześć.
NIEŚWIEŻ – zespół pałacowo – parkowy , dawna rezydencja i ośrodek dóbr Radziwiłłów;  kościół katolicki pw. Bożego Ciała fundacji ks. Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”;  Brama Słucka, Ratusz. Przejazd do Baranowicz. Obiadokolacja. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ II  BARANOWICZE – MIŃSK
Po śniadaniu  wyjazd do MIŃSKA. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem oraz zwiedzanie miasta: kościół św. św. Szymona i Heleny zw. „czerwonym kościołem’,  katedra, cerkiew śś. Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, dom - miejsce kilkunastoletniego pobytu Stanisława Moniuszki, Przedmieście Troickie,  Wyspa Łez;  Cmentarz Kalwaryjski, pałac w d. majątku ziemskim Ślepianka Wielka  Wańkowiczów, Biblioteka Narodowa. Zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja na mieście. Dla chętnych – wyjście do teatru.

DZIEŃ III  MIŃSK - WITEBSK
Po śniadaniu w hotelu wyjazd na trasę oraz zwiedzanie:
BORYSÓW – spojrzenie na Sobór Zmartwychwstania Pańskiego i pomnik założyciela miasta księcia Borysa. Przejazd na POLE BRYLOWSKIE i STUDZIANKI– to właśnie tu ponad 200 lat temu doszło do walk amii napoleońskiej wycofującej się spod Moskwy z nacierającymi jednostkami rosyjskimi.  W tej bitwie ważną rolę odegrały wojska polskie będące w składzie armii napoleońskiej
BEREZYŃSKI PARK NARODOWY – zwiedzanie i spacer z miejscowym przewodnikiem.
WITEBSK –  prawa miejskie z 1503 roku; neoromański kościół św. Barbary, klasztor bazylianów fundacji A.F. Kisiela w miejscu śmierci św. Józefata Kuncewicza, cerkiew prawosławna z XII w.; Muzeum Marca Chagalla ( w budynku tym spędził dzieciństwo i młodość). Przyjazd do hotelu Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ IV        WITEBSK – DZISNA - POŁOCK  
Po śniadaniu – wyjazd w trasę  oraz zwiedzanie po trasie miejscowości:
POŁOCK – sobór św. Sofii (XI – XVII), klasztor prawosławny Św. Eufrosynii Połockiej
z cennymi freskami (XII w.) oraz inne zabytki kultury religijnej i świeckiej.   DZISNA – prawa miejskie w 1563r z rąk króla Zygmunta Augusta; ruiny kościoła pofranciszkańskiego, synagoga, cmentarz katolicki z nagrobkami okolicznej szlachty, resztki wałów na tak zwanej Wyspie Batorego. Powrót do Połocka. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ V    POŁOCK – POSTAWY - LIDA
Po śniadaniu wyjazd w trasę i zwiedzanie: GŁĘBOKIE - zespół klasztoru karmelitów, kościół katolicki, klasztor bazylianów w Berezweczu. POSTAWY zespół pałacowo – parkowy Antoniego Tyzenhauza, zabytkowy rynek
z kamienicami z czasów Tyzenhauza. ZALESIE – odrestaurowany zespół pałacowo-parkowy – siedziba Michała Kleofasa Ogińskiego. Przyjazd do LIDY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VI     LIDA – GRODNO - WARSZAWA
Po śniadaniu zwiedzanie LIDY: zamek Gedymina, Kościół Farny, cerkiew prawosławna – dawny kościół pijarów, wycieczka objazdowa po mieście. Wyjazd w trasę i zwiedzanie GRODNA: m. in. Stary i Nowy Zamek, kościół farny, kościół i klasztor Brygidek, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz katolicki ,cerkiew prawosławna św. św. Borysa i Gleba na Kołoży. Wyjazd do Polski przez przejście graniczne Bruzgi – Kuźnica Białostocka, przyjazd do W-wy około godz. 21.00 

Cena skierowania:  1285 PLN 

Dopłata do pokoju 1-osobowego  320 PLN

Cena zawiera:  przejazd autokarem lub busem,  zakwaterowanie: hotele  pokoje 2-osobowe z łazienkami.  wyżywienie: dwa posiłki dziennie od obiadokolacji w pierwszym dniu do śniadania w dniu wyjazdu, obsługa pilota na całej trasie,  ubezpieczenie polskie NNW i KL;  ubezpieczenie NNW i KL białoruskie; opłaty miejscowe.

Wpisowe nie zawiera:
- białoruskiej wizy grupowej 70 PLN / osoba
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obsługi przewodników miejscowych  - łącznie 45 EUR
- biletu wstępu do teatru – wg ceny.

Zapraszamy! PTTK Oddział MAZOWSZE

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.