BURSZTYNOWYM  SZLAKIEM                   

Termin:   01 – 05.08.2017

Wycieczka organizowana co roku w podobnym terminie. Zapraszamy! Można się zapisać już dziś: PTTK Oddział MAZOWSZE

Plan zwiedzania  

DZIEŃ I     WARSZAWA - RYGA
Godz. 6.15 – spotkanie uczestników na  parkingu przy Muzeum Techniki /Pałac Kultury/ w Warszawie;   Godz. 6.30 – odjazd na trasę : Warszawa -  Ryga  oraz zwiedzanie:  GÓRA KRZYŻY - na wzniesieniu,  sanktuarium z setkami tysięcy krzyży różnej wielkości;  Przyjazd do RYGI (Łotwa), przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II     RYGA –  JURMAŁA -  RYGA
Po śniadaniu wyjazd do Rygi oraz zwiedzanie z przewodnikiem: RYGA - Stare Miasto m.in.: kościół św. Piotra; Dom Czarnogłowych; Katedra Najświętszej Marii Panny (Rigas Dom) - największy kościół w krajach bałtyckich; Pl. Katedralny i uliczki z pięknymi mieszczańskimi kamieniczkami; Zamek Ryski z Muzeum Historii Łotwy; budynek rycerstwa inflanckiego (obecnie siedziba łotewskiego parlamentu); fragmenty murów obronnych z ocalałą Basztą Prochową; spacer po Nowym Mieście. Wyjazd do m. JURMAŁA – uzdrowiska nad brzegiem Morza Bałtyckiego, spacer.  Powrót do Rygi.  Obiadokolacja we własnym zakresie w kompleksie gastronomicznym  LIDO (3-7 łatów) – samoobsługa. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ III     RYGA  -  TELSZE -  POŁĄGA
Po śniadaniu wyjazd do Połągi oraz zwiedzanie miejscowości:. TELSZE (TELSIAI)- kościół i klasztor bernardynów, pałac biskupi, drewniana synagoga; KALWARIA ŻMUDZKA (ŻEMAICIU KALVARIJA) - największe centrum pielgrzymkowe na Litwie; PŁUNGIANY (PLUNGE) - pałac Ogińskich, neogotyckie oficyny (w jednej z nich mieściła się słynna szkoła muzyczna), park - dąb Perkuna, oryginalny budynek oranżerii zw. "domkiem ogrodnika"; KRETYNGA - pałac Tyszkiewiczów z muzeum  krajoznawczym  i wspaniałą oranżerią; park krajobrazowy, kościół katolicki ufundowany  przez hetmana Jana Karola Chodkiewicza.
Przyjazd do POŁĄGI, zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja.

DZIEŃ IV    POŁĄGA -  KŁAJPEDA -  MIERZEJA KUROŃSKA - POŁĄGA
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie: KŁAJPEDA – Stare Miasto, tereny zamkowe, Nowe Miasto, przeprawa promem na   MIERZEJĘ KUROŃSKĄ:  SMILTYNE – Litewskie Muzeum Morskie  z delfinarium
w dawnej twierdzy Kopgalis;   JUODKRANTE - Góra Czarownic z drewnianymi rzeźbami (ponad 100), nawiązującymi do litewskich legend;   NIDA - Dom Tomasza Manna, zabytkowe domy rybackie, wędrówka na wydmy.    POŁĄGA - obiadokolacja, nocleg w ośrodku.

DZIEŃ V     POŁĄGA -  PONIEMUŃ - RAUDONE - WARSZAWA
Po śniadaniu  wyjazd do Warszawy oraz zwiedzanie: POŁĄGA - Park Botaniczny,  Muzeum Bursztynu  w pałacu Tyszkiewiczów;  PONIEMUŃ – zamek Giełgudów (od wielu lat trwa rekonstrukcja) na skarpie nad Niemnem;  WIELONA miasteczko w średniowieczu odegrało dużą rolę podczas walk Litwinów z Krzyżakami; grodziska – Góra Zamkowa i Góra Gedymina, dwór Zaleskich, kościół  z 1421r ; RAUDONE – dawny zamek krzyżacki, przebudowany w poł. XIX wieku przez Zubowa i jego córkę... KOWNO – spacer po Starówce Kowieńskiej. Obiad w Augustowie. Przyjazd do W-wy ok. godz. 22.00

Cena: 1080 PLN     
Dopłata za gwarantowany pokój 1-osobowy  320 PLN.

Świadczenia organizatora: przejazd autokarem (wc, barek, video, klimatyzacja); noclegi 
w pokojach 2-3-osobowych z łazienką;  wyżywienie: dwa posiłki dziennie od obiadokolacji w pierwszym dniu wycieczki do obiadu  w dniu kończącym imprezę; obsługa pilota na całej trasie, ubezpieczenie KL i NNW;

Cena nie obejmuje:
obsługi przewodników miejscowych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletu na prom - 35 EUR. 

 

Zapraszamy!!!

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.