Poznań – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Tym razem zapraszamy do zwiedzania Palmiarni i obejrzenia wspaniałego Festiwalu Rzeźby Lodowej

Godz. 06.45 – spotkanie uczestników na parkingu przy Muzeum Techniki PKiN.

Godz. 07:00 – wyjazd w trasę

Przyjazd do Poznania. Zwiedzanie z przewodnikiem Palmiarni Poznańskiej powstałej w 1910-11 latach. Jest to jeden z najstarszych ogrodów tego typu w Europie. Spacer z przewodnikiem po Poznańskiej Starówce . Dalej samodzielny udział w Jarmarku Bożenarodzeniowym oraz w Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby Lodowej – jedynym w Polsce festiwalu profesjonalnych rzeźbiarzy w lodzie, a także największy w Europie. Odbywa się od 2006 na Starym Rynku w Poznaniu w grudniu każdego roku. Festiwal składa się z dwóch konkursów. Pierwszego dnia rzeźbiarze w pojedynkę biorą udział w Speed Ice Carving. W konkurencji tej uczestnicy mają do dyspozycji tych samych rozmiarów blok lodu, który w ciągu kilkudziesięciu minut mają zmienić w rzeźbę według projektu. Wygrywa rzeźba najwierniejsza projektowi.

Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17.30. Planowany powrót około godz. 21.30

Cena: 160 zł/os.

Członkowie PTTK i seniorzy 152 zł/os

Cena zawiera:

przejazd autokarem lub busem w zależności od wielkości grupy, ubezpieczenie NNW , obsługę pilota na całej trasie, usługę przewodnika miejskiego, usługę przewodnika i bilety wstępu do Palmiarni.

Close Menu