Lwów dla Koneserów! Najbliższy termin już w październiku!

Zapisy trwają. Zapraszamy! PTTK Oddział MAZOWSZE

Terminy:    21 – 24.09.2017      19 – 22.10.2017

Program wycieczki

Dzień I   WARSZAWA – LWÓW
WARSZAWA - zbiórka uczestników o godz. 6.15 ( parking przed Muzeum Techniki PKiN). Godz. 6.30 odjazd na granicę polsko- ukraińską w Hrebenne / Rawa Ruska (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu). Przyjazd do LWOWA, zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście (Starówka lwowska, Opera lwowska), obiadokolacja, nocleg.

Dzień II LWÓW – ZŁOCZÓW – OLESKO - LWÓW
Śniadanie w hotelu; po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na  zwiedzanie:
OLESKO – pierwsze wzmianki w XIV wieku, kiedy ówczesny gród należał do Rusi Halicko-Włodzimierskiej; prawa miejskie nadał król Władysław Warneńczyk w 1441r; zamek zbudowany przez Jana Daniłowicza na p.XVII wieku – miejsce urodzenie Jana Sobieskiego (późniejszego króla Jana III), obecnie filia Lwowskiej Galerii Obrazów;
PODHORCE – zamek  typu rezydencji obronnej, wzniesiony przez hetmana wielkiego koronnego Stanisława Koniecpolskiego, następnie własność Sobieskich, Rzewuskich, Sanguszków;  kościół pw. św. Józefa fundacji hetmana Wacława Rzewuskiego – malowidła ścienne, tablice epitafijne.
ZŁOCZÓW - zamek Sobieskich z XVII w. zbudowany przez Jakuba Sobieskiego w  kształcie twierdzy;  w zamku umieszczony został obraz przedstawiający „Bitwę pod Parkanami” (obraz ten niegdyś znajdował się w Kolegiacie pw. św. Wawrzyńca w Żółkwi).
LWÓW – Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy;
Obiadokolacja w „Puzatej Chacie” – w centrum miasta – płatne we własnym zakresie (samoobsługa – duży wybór dań i napojów).  Powrót do hotelu; nocleg.

Dzień III LWÓW
LWÓW - po śniadaniu w hotelu – spotkanie z przewodnikiem miejscowym: objazd miasta z pokazaniem m.in.  kościoła św. Elżbiety, zabytkowego Dworca Głównego i Soboru św. Jura. Zwiedzanie: Lwowskiej Galerii Obrazów - zwiedzanie ekspozycji malarstwa polskiego i europejskiego oraz Pałacu Potockich. Po krótkiej przerwie zwiedzanie kompleksu Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO m.in.: Katedra, Kaplica Boimów, Rynek Starego Miasta z Ratuszem otoczonym fontannami i zabytkowymi kamienicami mieszczańskimi, muzeum - apteki, Kościół Dominikanów, Cerkiew Wołoska, Katedra Ormiańska; budynek Opery Lwowskiej + wnętrze Obiadokolacja na Starym Mieście.  Nocleg w hotelu.
UWAGA - w przypadku spektaklu w Operze Lwowskiej (w zależności od terminu imprezy) - wcześniejsza  obiadokolacja a następnie udział w spektaklu i zwiedzanie budynku Opery.

Dzień IV LWÓW – ŻÓŁKIEW – WARSZAWA
LWÓW - po śniadaniu – uzupełniające zwiedzanie centrum Lwowa.
Wyjazd do Polski przez: ŻÓŁKIEW - miasto założone przez Stanisława Żółkiewskiego - bliźniacze miasto Zamościa - zwiedzanie m.in. cerkiew św.  Trójcy – wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2013r. (wpis  polsko-ukraiński dot. 16 obiektów – po 8 z każdego kraju): rynek, kościół farny, spojrzenie na cerkiew bazylianów, synagogę.  Powrót do WARSZAWY w późnych godzinach wieczornych(ok. 21.00-21.30)


                                                     
CENA:  690 zł                Dopłata za gwarantowany pokój 1-osobowy – 30 Euro

Cena zawiera: przejazd autokarem/busem na całej trasie; zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-osobowe z łazienkami); wyżywienie: 2 obiadokolację, 3 śniadania; opieka pilota na całej trasie; ubezpieczenie KL/NW z sumą gwarancyjną 10 tys. EUR/os.

Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletu do Opery i przewodnika lokalnego – 30 EUR.
UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapraszamy! PTTK Oddział MAZOWSZE

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Litewska 11/13; 00-589 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 629 44 31, 629 08 41

fax: (22) 627 13 38

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.