3. Koło PTTK nr 8 Klub Górski „Orły”

przy Komendzie Stołecznej Policji

Działa od 1991 roku, chociaż jego tradycja i historia sięgają początku lat 80-tych. Od początku swego istnienia zrzesza miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Obecnie członkami Koła są nie tylko policjanci, pracownicy cywilni Policji czy policyjni emeryci, ale także ich rodziny, przyjaciele i sympatycy. Krótko mówiąc wypoczywa z nimi każdy, kto nie boi się wspólnych wyzwań.

Ich celem jest propagowanie różnych form turystyki i krajoznawstwa. Zapewniają przy tym całkiem sporą dawkę dobrego humoru i świetnej zabawy, przy jednoczesnym poznawaniu ciekawych i interesujących miejsc, nie tylko w Polsce.

Głównym kierunkiem ich wypraw są góry. Dlatego od 2013 r. rozszerzyli swoją nazwę: Koło PTTK nr 8 – Klub Górski „Orły” przy Komendzie Stołecznej Policji, a symbolem koła stała się charakterystyczna dla górskich łąk chroniona roślina o nazwie Dziewięćsił bezłodygowy. Wybór symbolu nie był przypadkowy. Im po prostu nigdy nie brakuje sił i zapału do wędrówek po górskich szlakach, zwiedzania kolejnych rezerwatów czy muzeów. Kiedy solidnie owieje ich górski wiatr, schodzą w doliny i wsiadają do łódek, kajaków czy na tratwy i spływają jakąś malowniczą rzeczką lub halsują po jeziorach.

Obecnie do ich turystycznej braci należy ponad 110 osób, a wśród nich znajdują się m.in. funkcjonariusze i pracownicy Policji mający uprawnienia przewodników górskich, przodowników Turystyki Górskiej PTTK, instruktorów krajoznawstwa, pilotów wycieczek czy sterników jachtowych.

Za swoją działalność zostali wyróżnieni Brązową Honorową Odznaką PTTK.

Zarząd wybrany w grudniu 2016 r. :

prezes Jacek Witas

wiceprezes Piotr Spłocharski

skarbnik Agnieszka Kurmanowska

sekretarz Małgorzata Kowalczyk

Kontakt: osemka@home.pl

Więcej o nas możesz znaleźć na naszej stronie internetowej: http://www.osemka.home.pl/

Dodaj komentarz

Close Menu